POKOVOVACÍ VOSK

Wax pasty, známé také jako voskové pasty, se používají k ochraně, leštění a dodávání povrchové úpravy různým materiálům, jako je dřevo, kov nebo kůže.

Zde je návod, jak voskovou pastu správně používat: povrch, na který budete nanášet voskovou pastu musí být  suchý a bez prachu či nečistot. Pokud je to potřeba, povrch jemně obruste a očistěte.  Wax pasty se nanáší pomocí m

Wax pasty, známé také jako voskové pasty, se používají k ochraně, leštění a dodávání povrchové úpravy různým materiálům, jako je dřevo, kov nebo kůže.

Zde je návod, jak voskovou pastu správně používat: povrch, na který budete nanášet voskovou pastu musí být  suchý a bez prachu či nečistot. Pokud je to potřeba, povrch jemně obruste a očistěte.  Wax pasty se nanáší pomocí měkkého hadříku, houbičky nebo štětce. Nanášejte tenkou, rovnoměrnou vrstvu vosku. Nepřehánějte to s množstvím – tenká vrstva je účinnější a snadněji se zpracovává.

Nechte voskovou pastu zaschnout na povrchu po dobu doporučenou výrobcem (obvykle 10-15 minut). Po zaschnutí povrch jemně vyleštěte pomocí čistého, měkkého hadříku. Krouživými pohyby leštěte, dokud nedosáhnete požadovaného lesku.

Pro zvýšení ochrany a lesku můžete nanést další vrstvy wax pasty. Po nanesení každé vrstvy opakujte proces schnutí a leštění. Doporučuje se nechat každou vrstvu zcela zaschnout před nanesením další.

Povoskované povrchy by měly být pravidelně čištěny a podle potřeby znovu voskovány, aby si udržely svůj lesk a ochranu. Vyhněte se použití agresivních čisticích prostředků, které by mohly poškodit voskovou vrstvu.

Použití voskové pasty je relativně jednoduché a poskytuje vynikající výsledky, zejména pokud jde o dřevo a kovové povrchy, které získají krásný, přirozený lesk a jsou chráněny proti vlhkosti a opotřebení.

Více informací
POKOVOVACÍ VOSK - WAX PASTY