BARVENÍ VYŠISOVANÉHO KOČÁRKU POMOCÍ IDYE POLY

Máte vyšisovaný kočárek? Pomocí iDye Poly můžete barvu znovu oživit. 
Textil, který chcete barvit, sundejte z kočárku. Barva Vám obarví i plastové díly, takže nemějte obavy, pokud jdete do velké barevné změny. Barvit můžete v nádobě nebo v pračce. Obsah jednoho sáčku iDye Poly obarví 1,3 kg suché látky. Takže raději použijte dva pytlíky.

Ve starém nerezovém hrnci namočte potah kočárku v hodně horké vodě, čím vyšší tím lépe chytá. Můžete použít i plastovou vanu na stavební materiál, to se dá koupit kolem 100 kč nebo cokoliv, kam se to vejde. Vody dejte jen tolik, aby se potah od kočárku zcela ponořil. Namočený potah pak vytáhněte a do vody dejte pytlíček s barvivem iDye Poly. Počkejte, až se obal rozpustí a rozmíchejte. Vložte zpátky potah. Za občasného převracení barvěte dokud voda nevystydne. Potah vyperte ve studené vodě s jemným pracím gelem.

Pokud budete barvit v pračce, nezapomeňte dát jeden prací cyklus na prázdno. Tím očistíte pračku od případných zbytků barvy.

Barvivo iDye Poly můžete použít současně i s jiným barvivem na bavlnu, pokud je materiál směsový. Stejný postup lze použít i na jiný synteticky textil. 

Související produkty