AKRYLOVÝ SPRAY MONTANA GOLD

Sprej je skvělý univerzální umělecký nástroj a své nápady můžete realizovat na téměř všechny druhy materiálů jako je například kov, dřevo, papír, plast či sklo, využít se dá i na textil. Hodí se také jak na velkoformátová díla tak i na barvení trojrozměrných předmětů. Sprejem se totiž dostanete i na ta místa na která je štětec či váleček krátký. Jaký sprej vybrat? My jsme se rozhodli pro kvalitní sprej ověřeného výrobce MONTANA CANS, který je velmi oblíbený u street-artových umělců. Ten má skvělé krytí a tím pádem nastříkaný povrch neprosvítá hned už po první vrstvě. Od tohoto výrobce jsme si zvolili nejvyšší řadu GOLD, která je nejvíc krycí a pigmentově vydatná a navíc si můžete vybrat ze široké škály odstínů a zvolit ten, který je pro vaše dílo nejideálnější. 

montana gold

Jak pracovat s akrylovým sprejem Montana? Na začátku, ale i během barvení je vždy důležité ho pořádně protřepat, třepeme minimálně dvě minuty a po prvním nasazení trysky vždy nanečisto vyzkoušet. Sprej je poté při nanášení barvy vhodné držet ve svislé či mírně šikmé poloze aby barva mohla dobře protékat. Doporučujeme samozřejmě používat ochranné pomůcky jako jsou rukavice, či rouška a nebrat si při malování své nejoblíbenější oblečení, protože ho z něj už pak jen tak nedostanete. Spreje Montana jsou jak už bylo řečeno rychlo-schnoucí, takže druhou vrstvu barvy můžete nanášet už zhruba za 10 až 15 minut od první.

Chcete-li tvořit na sklo, doporučujeme spreje MONTANA GLASS PAINT. Jeho aplikací dosáhnete efektu zakaleného skla a jeho propustnost můžete volit podle počtu vámi nastříkaných vrstev. Často se tomuto efektu říká frost.

MONTANA GLASS PAINT

Víte že existuje spray který vám každou skleněnou plochu promění v zrcadlo? Ten stačí v několika vrstvách nastříkat na vybraný objekt a vytvoří se vám skutečná zrcadlová plocha. Pro tyto účely volíme spray MONATNA MIRROR EFFECT. Nebo použijte úžasné metalické barvy v barvě chromu, zlata, nebo růžového zlata MONTANA METALIC.

montana metal

Díky fotoluminiscenčnímu spreji MONTANA NIGHT GLOW bude zase vaše dílo svítit ve tmě!

V neposlední řadě je tu také spray MONTANA GLITTER EFFECT, který po nanesení na povrch vytváří efekt třpytek či MONTANA MARGLE pro efekt mramoru či MONTANA GRANIT zase imitující žulu.

MONTANA EFFECT

Pro doplnění jsou vhodné akrylové markery... ať už zvolíte od Montany nebo od Uni-Posca

Související produkty