ALKOHOLOVÉ INKOUSTY

Alkoholový inkoust je živé a všestranné médium, které lze použít na různé povrchy k vytvoření fascinujících obrazů a vzorů. V našem obchodě nabízíme dvě renomované značky Piňata a Ranger od Tima Holze. Pro začátečníky můžete vyzkoušet i media ink, ale tam pigmentace není tak výrazná.

Zde jsou některé techniky použití alkoholových inkoustů:

Yupo papír nebo syntetický papír:
Alkoholové inkousty fungují výjimečně dobře na neporézních površích, jako je papír Yupo nebo syntetický papír. Po nanesení inkoustu se barvy následně ředí čistým alkoholem a pomocí brčka nebo balonku se formují vzory. Barvy se vrství, do dosažení požadovaného vzhledu.Sklo, plastové výlisky a acetátové folie:
Toto jsou další neporézní povrchy, které lze použít s alkoholovými inkousty. Zajímavé mramorování tak přemění čiré předměty na barevné pomocí alkoholových inkoustů. Uvedený obrázek z Thecrafthomefamily je na skleněné baňce. Efekt vznikne nakapáním barvy do baňky. Po zaschnutí jedné barvy lze po zaschnutí vrstvit jinou barvou .


Keramika a dlaždice:
Alkoholové inkousty lze nanášet na keramiku a dlaždice. Toto je oblíbená volba pro vytváření osobitých podtácků nebo dekorativních dlaždic. Hotový projekt je potřeba zalakovat.


použií alkoholových inkoustů na porcelán
Epoxidová pryskyřice:
Alkoholové inkousty lze použít i v kombinaci s epoxidovou pryskyřicí k vytvoření barevných efektů, jejich jedinečné vlastnosti vytvářejí při interakci s pryskyřicí složité vzory.


Šperky s alkoholovým inkoustem:
Pokud vyrábíte šperky, můžete je dotvořit pomocí inkoustů. Ty chytají na kov, na polymerové hmoty nebo dokonce smršťovací folie. Hotové kusy utěsněte bezbarvým lakem nebo pryskyřicí pro zabránění otěru. Celý projekt je ke stažení na stánkách theartisanduck.com


šperky s alkoholovým inkoustem


Vytvářejte abstraktní obrazy pomocí alkoholových inkoustů na různé povrchy. Experimentujte s různými technikami, jako je kapání, foukání nebo používání štětců k nanášení inkoustů. Barvy můžete také vrstvit, abyste dosáhli hloubky a složitosti svého uměleckého díla.

Nezapomeňte pracovat v dobře větraném prostoru, protože alkoholové inkousty obsahují těkavé výpary.

Související produkty